Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Dolomite

( ilość produktów: 219 )

Dolomite to marka założona w 1897 roku, specjalizująca się w produkcji outdoorowego obuwia i odzieży. Za sprawą jej ponad stuletniego doświadczenia, asortyment charakteryzuje się najwyższą jakością oraz niezawodnością. Do tego dochodzi także elegancka, idealnie wpisująca się we włoski styl życia stylistyka, doceniona m.in. przez prestiżową organizację Compasso d′Oro.

Siedziba marki znajduje się w Dolomitach - paśmie górskim umiejscowionym w północno-wschodniej części Włoch. Dlatego właśnie to góry stały się dla niej główną inspiracją do stałego rozwoju i otwierania się na coraz szersze horyzonty. Jednocześnie podstawą przy tworzeniu nowości wciąż pozostają dogłębnie sprawdzone rozwiązania, wypracowane dzięki ogromnemu, ponad 100 letniemu doświadczeniu, a także wiedza zdobyta podczas ekstremalnych ekspedycji wyruszających m.in. na podbój K2 w Himalajach, w których to korzystano z rozwiązań marki. Dolomite to jednak nie tylko produkty dla miłośników gór. Wiele jej produktów zapewni stylowość oraz pierwszorzędny komfort w środowisku miejskim. Dzięki temu w ofercie marki każdy znajdzie coś dla siebie, zarówno jeśli chodzi o obuwie, jak i o odzież.

Marka Dolomite nieustannie skupia się na maksymalizacji poszczególnych właściwości swoich produktów. Nie ma także oporów, aby wykorzystywać najlepsze rozwiązania innych renomowanych marek, do których bez wątpienia można zaliczyć Gore-Tex czy Vibram. Ta pierwsza znana jest z tworzenia membran gwarantujących niezawodną i długotrwałą wodoodporność, druga natomiast odpowiada za dostarczanie podeszew o najwyższej jakości, które umożliwiają maksymalnie wydajne przemieszczanie się, bez obawy utratę przyczepności. Na uwagę zasługuje także anatomiczna konstrukcja stosowana w obuwiu - Dolomite Anatomic System. Dzięki niej przemieszczanie się będzie jeszcze bardziej komfortowe oraz wydajne.

Marka Dolomite nie zapomina także o planecie. Jest aktywnym członkiem m.in. Leather Working Group - globalnej społeczności, której głównym celem jest budowanie zrównoważonej przyszłości, dzięki odpowiedzialnej produkcji skór wykorzystywanych do produkcji obuwia. Ekologiczne podejście marki uwidacznia się także wykorzystywanych przez nią certyfikowanych materiałów syntetycznych, pochodzących z recyklingu. Korzystając z produktów Dolomite przykłada się zatem rękę również do oczyszczania świata ze szkodliwych, nierozkładających się odpadów.

 

 


 

 

pixel