Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Meindl

( ilość produktów: 233 )

Meindl to niemiecki producent jakościowego obuwia turystycznego i miejskiego, który funkcjonuje już od ponad 300 lat. Swoją siedzibę marka ma w Kirchanschöring – małym bawarskim mieście, które znajduje się na przedgórzu Wschodnich Alp. To właśnie tam wykonuje się ręcznie ponad jeden milion par obuwia rocznie, które służy potem konsumentom i do wdrapywania się na Mount Everest, i przemieszczania się na co dzień w środowisku miejskim. O najwyższą jakość dba około 200 doświadczonych szewców, którzy przykładają wagę nawet do najmniejszych szczegółów (do wyprodukowania każdej pary butów, potrzeba przejść przez ponad 200 wyspecjalizowanych kroków).

Buty Meindl nawiązują do klasycznego rzemiosła szewskiego, co jest zrozumiałe ze względu na tak długi staż marki. Jednak ze względu na stale zmieniający się rynek obuwia outdoorowego, zmieniają się także wykorzystywane przez nią materiały oraz technologie. W rezultacie obuwie marki jest pewnego rodzaju hybrydą, która czerpie zarówno z tradycji, jak i nowoczesności. Takie podejście umożliwia marce istnieć do dziś. Świetnym tego przykładem takiego połączenia jest ręczna produkcja obuwia, wspierana jednocześnie nowoczesnymi maszynami, które jednak wciąż są obsługiwane przez człowieka. Jakość ręcznego wykonania wciąż jest więc przekładana nad masową produkcję, o czym konsument przekona się niezależnie od tego, czy przebywa aktualnie w wysokich górach, jest w trakcie wędrówki, uprawia nordic walking, czy też wybiera się na zakupy bądź do pracy.

Meindl tworzy swoje własne rozwiązania konstrukcyjne, ale nie waha się korzystać jednocześnie z innych rozwiązań, które uznawane są za najlepsze. Przykładem są membrany GORE-TEX, które niemiecka marka zaczęła stosować jako jedna z pierwszych. Tego typu obuwie gwarantuje całkowicie niezawodną oraz długotrwałą wodoodporność, ale jednocześnie zachowuje optymalną oddychalność. Innym przykładem są podeszwy renomowanej marki VIBRAM, które również wykorzystuje się w wielu modelach. Dzięki nim obuwie, bez względu na jego przeznaczenie, zagwarantuje nienaganną przyczepność, stabilność, a także amortyzację. Marka Meindl opracowała także klasyfikację twardości obuwia (od A do D), która pozwala bezproblemowo zorientować się, jaki model będzie idealnym wyborem dla każdego konsumenta. I to niezależnie od tego, czy poszukuje się obuwia na co dzień, czy obuwia wysokogórskiego, czy też czegoś pomiędzy.

 

 


 

 

pixel