- Makaron w sosie łososiowym z ziołami TREK'N EAT
- Makaron w sosie łososiowym z ziołami to pyszne danie, które zachwyci podniebienie najgorętszych miłośników posiłków rybnych. Nie zawiera sztucznych barwników, wzmacniaczy smaku ani konserwantów.
Makaron w sosie łososiowym z ziołami TREK'N EAT
Kod: 30303001
Opis:
Makaron w sosie łososiowym z ziołami to pyszne danie, które zachwyci podniebienie zwłaszcza najgorętszych miłośników posiłków rybnych. Oprócz delikatnego makaronu oraz mięsa z łososia, zawiera dodatkowo pomidory, które zapewniają nutkę świeżości, migdały, a także odrobinę doskonale kontrastującego ze wszystkimi składnikami czosnku. Dzięki temu wszystkiemu danie serwowane przez markę Trek'n Eat jest nie tylko bardzo pożywne, ale i wyjątkowo smaczne (tego samego zdania jest magazyn turystyczny Outdoor, który przyznał produktowi nagrodę w kategorii "najbardziej smacznych liofilizowanych posiłków").
Dzięki właściwemu zbilansowaniu proporcji białka oraz węglowodanów, produkt pomoże w pełni zregenerować siły po nawet najbardziej wymagającej wyprawie. Dzięki procesowi liofilizacji, posiada długą zdatność do spożycia oraz jest lekkie, więc pozwoli na dodatkowe odchudzenie bagażu, co jest szczególnie ważne na wyprawach, podczas których liczy się każdy niesiony na plecach gram. Dodatkowo danie przygotowuje się w sposób maksymalnie prosty i szybki (wystarczy jedynie zalać je wrzącą wodą), a mimo to zachowuje pełno walorów smakowych i wizualnych, dorównując pod tym względem tradycyjnie przyrządzonemu posiłkowi. Produkt nie zawiera sztucznych barwników, wzmacniaczy smaku ani konserwantów.
Dane techniczne:
- waga netto (g): 160;
- waga po przygotowaniu (g): 680;
- wartość energetyczna (kcal): 634;
Szczegóły:
Wartość odżywcza na 100 g suchego produktu | |
Wartość energetyczna (kJ) | (kcal) | 1657 | 396 |
Węglowodany (w tym cukry) (g) | 57,5 (5,6) |
Tłuszcze (w tym nasycone) (g) | 11 (4,2) |
Białko (g) | 13,3 |
Błonnik (g) | 2,1 |
Sól (g) | 1,4 |
Skład:
Makaron (grysik pszenicy durum, jaja, sól) - 65%, sos serowy (zawiera mleko), pomidory, szpinak, olej słonecznikowy w proszku (zawiera mleko, E551), łosoś - 3%, czosnek w proszku.
Alergeny:
Jaja, ryba, gluten, mleko.
Sposób przyrządzenia:
Wlej zagotowaną wodę bezpośrednio do opakowania, do linii napełnienia (570 ml), i dokładnie wymieszaj. Następnie zamknij opakowanie i zaczekaj ok. 10 minut.
O liofilizacji:
Liofilizowane posiłki opracowano pierwotnie z myślą o branży kosmicznej, jednak od wielu lat są z powodzeniem stosowane także w branży outdoorowej. Są szczególnie cenione przez podróżników, ze względu na możliwość uzyskania smacznego, spełniającego wymagania odżywcze posiłku w niesłychanie prosty sposób (dania marki Trek'n Eat są już w praktyce gotowe - wystarczy je jedynie zalać wodą, przeważnie wrzącą). Ceni się je także za ich wyjątkowo niską wagę, aby umożliwić utrzymywanie swojego bagażu maksymalnie lekkim i małym.
Liofilizacja to proces odwadniania pokarmu w niskiej temperaturze. Polega bowiem na zamrażaniu produktu, a następnie usuwaniu z niego cząsteczek lodu poprzez sublimację. Jest zatem przeciwieństwem konwencjonalnych metod polegających na odparowaniu wody za pomocą ciepła. Jest jednak skuteczniejsza od tradycyjnych metod suszenia, ponieważ pozwala zachować przez żywność więcej witamin i wartości odżywczych, a dodatkowo posiada dłuższą przydatność do spożycia (liofilizacja usuwa z żywności aż 98% wody, podczas gdy suszenie tradycyjne usuwa jedynie 70-80% wody). Ze względu na stosowanie niskiej temperatury w trakcie przetwarzania, liofilizacja umożliwia utrzymanie doskonałej jakości pokarmu. Pozwala na zachowanie przez żywność właściwej barwy, aromatu, witamin, wartości odżywczych oraz w dużej mierze kształtu. Dzięki niej udaje się także usunąć większość zanieczyszczeń mikrobiologicznych oraz - za sprawą bardzo niskiej wilgotności - zagwarantować wysoką ochronę przed rozwojem niepożądanej mikroflory (pożywienie jest zakonserwowane bez wykorzystania konserwantów). Proces ten umożliwia również dużą oszczędność gazu oraz wody, więc spożywanie liofilizowanych posiłków jest korzystne dla środowiska naturalnego.